Sosyal Medya:

BLOG

MARKANORM - BURSA REKLAM AJANSI

İnstagram'da Reklam Verme

İnstagram'da Reklam Verme

İnstagram'da reklam verme

Bilindiği gibi İnstagram, Facebook ile aynı kapsamdaki reklam araçlarını ve yollarını kullanır. Bu sayede reklamlarınızı daha hızlı bir şekilde takip edebilir ve daha fazla kitleye ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer daha önceden herhangi bir reklam yayınlama deneyimiziniz olmadıysa aşağıdaki adımları dikkatle izleyiniz. 

1. Bir İşletme Sayfası ve Profili Oluşturun

Öncelikle reklamlarınızı yayınlamanız için bir hesap sayfasına ihtiyacınız var. Bunun için Facebook hesabı veya İnstagram'da ücretsiz olarak yapabileceğiniz İşletme profili oluşturmanız gerekiyor. İşletme profilini şu şekilde oluşturabilirsiniz: Ayarlar> Hesap> Profesyonel hesaba geçiş yap>Kategori seçimi (burası tamamen ne yapacağına bağlı olarak size kalmış) ve bunun sonucunda işletme hesabınız hazır.

2. Reklam Oluşturun

Instagram'daki insanların %84'ünün küçük işletmelerden alışveriş yapma olasılığı daha yüksektir. Mevcut gönderilerinizle yeni kişilere erişerek takipçi kitlenizi büyütmeye başlayın. İlk olarak Reklam Yöneticisi'nde reklam verme amacınızı, hedef kitlenizi ve reklam konunuzu seçin. Veya Instagram'da paylaşmış olduğunuz bir gönderiyi seçin ve Tanıtımını Yap'a dokunun. Instagram'ın mevcut takipçilerinize benzeyen kişilerden oluşan bir hedef kitleyi otomatik olarak oluşturmasına izin vermenizi tavsiye ederiz. İnternetten satışları artırmak, internet sitenize trafik çekmek ya da insanları bir blog yazısını okumaya, alışveriş yapmaya veya randevu almaya teşvik etmek istiyorsanız İnternet Sitenizi eklemen faydalı olacaktır. İnsanlardan özel mesajlar almak, bire bir konuşmalar yapmak, kişiselleştirilmiş hizmetler sunmak ya da müşteri desteğini yönetmek istiyorsanız Direct Mesajların'ı seçin. Bu yöntem ile beraber tanıtımını yaptığınız post binlerce kişi tarafından görüntülenecek. 

Hikaye Reklamları

Instagram Stories'de reklamlarla akış içeriğinizi tamamlayın. Her gün hikayeleri kullanan 500 milyonu aşkın hesapla bağlantı kurun.

Fotoğraf Reklamları

Hikayenizi sade, basit ve göz alıcı bir tuval üzerinde anlatın. Fotoğraflar kare veya yatay formatta olabilir.

Video Reklamları

Fotoğraf reklamlarının sürükleyici görsel kalitesini görüntü, ses ve hareketin gücüyle birlikte elde edin. Üstelik artık 120 saniyeye kadar olan videoları yatay veya kare formatta paylaşabilirsiniz.

Dönen Reklamlar

İnsanların parmaklarını kaydırarak tek bir reklamda daha fazla fotoğraf veya video görebileceği yeni bir katman ekleyerek kampanyalarınıza derinlik katın.

Koleksiyon Reklamları

Koleksiyon formatını kullanarak insanlara görsel açıdan ilham verebilir ve hedef kitlenizin ürünleri keşfetmesine, incelemesine ve satın almasına yardımcı olabilirsiniz. Video, görseller veya her ikisini birden kullanarak bir ürün veya yaşam tarzına odaklanan bütüncül bir hikaye anlatın.

Keşfet'te Reklamlar

Akış reklamlarınızın kapsamını, ilgi alanlarını takip ettikleri hesapların ötesinde genişletmek isteyen hedef kitleleri kapsayacak şekilde büyüterek keşfetmeye yönelik düşünce tarzına sahip kişilere erişin.

3. Bütçenizi Belirleyin

Reklamlarınızın yayınlanma süresine ve harcamak istediğiniz bütçeye karar verin. Instagram tanıtımlarıyla uygulamadan ayrılmadan herhangi bir gönderiyi reklama dönüştürmek için ödeme yapabilirsiniz. Reklamınızın kimlere gösterileceğini ve ne kadar harcama yapacağınızı seçin.

4. Yayınlayın

Reklamlarınız hazır olduğuna göre artık yayınlayabilirsiniz. Reklamlarınız onaylanıp yayına geçmeye hazır olduğunda bildirim alırsınız. Her reklamda daha iyi sonuçlar alabilmek için performansınızı takip edin.

 



Bilal Küçükavcı 20-Nis-2021
Paylaş

YORUMLAR

Henüz bu makaleye yorum eklenmemiştir.

YORUM YAZ

wp
telefon